SPŠE - Havířov

A Description of the Professional Subjects Taught at SPSE Havířov School logo msk msk

Úspěchy našich studentů na soutěžích
Soutěž v programování

V pátek 23. 3. 2018 se naši studenti zúčastnili Okresního kola soutěže v programování, které proběhlo ve Středisku volného času Asterix v Havířově. Nejúspěšnější ze SPŠE byli David Podeszwa ze 3.B (2. místo v kategorii Programování) a Michael Nový ze 2.A (2.místo v kategorii Tvorba webových stránek). Oba si svým umístěním vybojovali postup do krajského kola.
Gratulujeme.

KyberSTOČ 2018

Model výrobní linky Dne 13. března 2018 se konala přehlídka studentských prací v oblasti řídicí techniky. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – jednotlivci a kolektivy. Naši žáci byli zastoupeni v kategorii kolektivy a to se dvěma pracemi. Podařilo se jim obsadit čtvrté a první místo. Soutěžní přehlídky se zúčastnili za naši školu žáci 4C - Benjamin Przeczek, Jakub Szlauer a Tomáš Veselský.

Krajské kolo soutěže v programování

V pátek 21. 4. 2017 proběhlo v Ostravě krajské kolo soutěže v programování, naši školu reprezentoval Daniel Milián ze 4.B. Mezi programátory z celého Moravskoslezského kraje vybojoval pěkné 5. místo.
O tom, zda postoupí do celostátního kola, se rozhodne až po vyhodnocení všech krajských soutěží. Gratulujeme.

Okresní kolo SOČ

SOČ 207 V okresním kole SOČ, které se konalo 12. 4. 2017, se naši studenti umístili na krásném 2. místě a postupují do krajského kola.
Reprezentovali nás: Petr Gorgol, Ondřej Kovács a Christian Krutsche – všichni ze 4.A.
Gratulujeme.

Okresní kolo v programování

diplom Milián diplom Kotlář Naši studenti se každoročně účastní okresního kola soutěže v programování.

Letos 24. 3. 2017 v kategorii Programování uspěli Daniel Milián ze 4.A a Josef Kotlář ze 2.B.

Oba si svým umístěním vybojovali postup do krajského kola.

Gratulujeme.

KyberSTOČ 2017

diplom_Jakub_Szlaur.jpg, 2,8kB Dne 14. března 2017 VŠB - TU Ostrava uspořádala soutěž KyberSTOČ 2017 - soutěž v prezentaci tvůrčí činnosti studentů SŠ v oblasti automatizace, mechatroniky, kybernetika SW systémů.
Celkem se této soutěže účastnily tři kolektivy, šest jednotlivců 2. a 3. ročníků a sedm jednotlivců 4. ročníků.
Naši školu reprezentoval Jakub SZLAUER ze 3C. Téma jeho práce bylo řízení výtahu. Celkově obsadil 1. místo v kategorii 2. a 3. ročníků.
Gratulujeme.

Soutěž v programování

Naši studenti Daniel Milián ze 3.A a Vojtěch Jelínek ze 3.B, kteří v březnu postoupili z okresního kola, zabodovali i v krajském kole Soutěže v programování.
Aby bylo možné sestavit celostátní žebříček, mají všichni soutěžící v krajském kole stejné zadání. Do ústředního kola v Hradci Králové potom postupují ti opravdu nejlepší, mezi ně patří i Daniel Milián a Vojtěch Jelínek.

AMiTsys Junior 2016

AMiTsys Junior 2016 už zná své výherce a jsou mezi nimi i studenti naší školy, konkrétně: Daniel Kajzar, Marek Petlák a Mark Minařík (všichni ze 4.A).
Jejich práce na téma: „Indukční pec na odstředivé lití“ jim zajistila druhé místo v této soutěži.

Historie AMiTsys Junior

Krajské kolo SOČ

Krajské kolo středoškolské odborné činnosti se konalo ve čtvrtek 12. května 2016 na VŠB-TU v Ostravě, v prostorách nové auly VŠB. Naši studenti excelovali v oboru 10. elektrotechnika, elektronika a telekomunikace. Martin Gaier s prací "Analyzer prostředí" obsadil bodované třetí místo.
První příčku a postup do celostátního kola obsadil Daniel Skalik s prací "Ultrazvukové snímače na měření vzdálenosti, využité jako ovladač k stolnímu počítači".

Mistrovství středních škol ČR ve stolním fotbale

Praha Studenti naší školy Marek Žerava a Daniel Lichosyt ze třídy 3. C postoupili z krajského kola ve stolním fotbale dvojic a v minulém týdnu se zúčastnili mistrovství středních škol České republiky. To proběhlo dne 1. dubna 2016 v Praze v hale TJ Pankrác a našm reprezentantům se podařilo v silné konkurenci postoupit do užšího finále.
Gratulujeme ke skvělému výsledku a vzorné reprezentaci.

Halové mistrovství ČR

luky danek_tyc.

  V únoru se v Praze konalo Halové mistrovství ČR v lehké atletice juniorů, kterého se zúčastnili i dva naši studenti.
  Lukáš Ožana si v běhu na 1500 m vynikajícím časem 4:03,69 doběhl pro titul juniorského mistra ČR.
Svými stabilními výkony byl zařazen do reprezentace ČR.
Velká GRATULACE!!!
  Daniel Přeček obsadil ve finále skoku o tyči výborné sedmé místo, a to v osobním rekordu 395 cm.
  Blahopřejeme!!!
KYBER STOČ 2016

Naši studenti se zúčastnili soutěže KYBER STOČ 2016 pořádanou Českomoravskou společností pro automatizaci. Tato soutěž byla zaměřena na prezentaci tvůrčích činností studentů v oblastech automatizace, mechatroniky, kybernetiky a softwarových systémů. Vlastní prezentace se uskutečnila 18. března 2016 na Katedře automatizace a počítačové techniky v metalurgii VŠB TU Ostrava. Této soutěže se zúčastnilo celkem šest prací. Naši studenti byli zde zastoupeni dvěma úlohami. Byly to úlohy Učební pomůcka - pneumatika pro začátečníky - Jiří HOPP a Jan TOMANEK ze 2B a Indukční pec na odstředivé lití - Daniel Kajzar, Marek PETLÁK a Mark MINAŘÍK ze 4A. Oba dva naše týmy obsadili druhé místo.
Všem reprezentantům gratulujeme
Jako doprovodný program jsme měli možnost se podívat do dílen, kde se konstruují automobily a to jak s klasickými spalovacími motory, tak i čistě elektrickými automobily. Dále jsme měli možnost navštívit prostory superpočítače.amit   autocont. atx.gif, 1,7kB hp3.gif, 1,6kB schneider.gif, 1,1kB SIS.gif, 7,4kB   abb  www.gascontrol.cz   Dalkia CR  amit.   KES   mp line   vitkovice
   © SPŠE, Havířov-Město, Makarenkova 1, příspěvková organizace