SPŠE - Havířov

A Description of the Professional Subjects Taught at SPSE Havířov School logo msk msk

Aktuality
Sportovní den
29. 6. 2017

sportovni den V závěru školního roku se uskutečnil pro naše studenty Sportovní den. K dispozici bylo celkem 11 sportovišť, ze kterých si mohli studenti vybrat. V nabídce se objevil: basketbal, sálová kopaná, stolní tenis, cyklistika, minigolf, diskgolf, bowling, florbal, badminton, workout a krav maga. Každý tak měl možnost zvolit si aktivitu, která jej nalákala nejvíce a strávit tak příjemné dopoledne.

Do práce na kole

do práce na kole Během května proběhla soutěž Do práce na kole. Smyslem soutěže bylo omezit používání motorových dopravních prostředků na minimum a využívat tak k transportu do zaměstnání vlastní síly - kolo, chůzi.Do soutěže,která probíhala po celé Česke republice se zapojili také zaměstnanci naší školy, kteří vytvořili hned tři týmy. V rámci soutěže se hodnotila jednak pravidelnost týmu,ale také absolovovaná vzdálenost. V oblasti Karviná, kam patřila i naše škola se všechny tři týmy umístily na velmi přívětivých pozicích. Tým Budulínci (V.Sedlák,L.Wartová,J.Latečková) obsadili 12.pozici, na 14.místě se umístil tým Cvičky (L.Kadlecová, I.Burešová, B.Ralbovská) a 17.místo získal tým CykloDámy (J.Kopecká, M.Šnoriková, M.Bajtková). Co se týká ujeté vzdálenosti, zde byla bezkonkurenční B.Ralbovská (214,5 km),následovala I.Burešová (142,4 km) a Jana Kopecká (142 km). Všem zúčastněným děkuji za povedenou akci a těším se na další kratochvíle.

Havířovská liga středních škol 2016/2017 - 3.místo
 

medaile_3.misto Havířovská sportovní liga středních škol je u konce. Během školního roku 2016/2017 se havířovské střední školy utkali v různých sportovních disciplínách. Jen namátkově např. plavání, veslování na trenažeru, fotbal, házená, florbal, šplh a mnohé další. V letošním ročníku se podařilo našim studentům obsadit krásné 3. místo, mezi havířovskými středními školami.
Všem studentům, kteří se na úspěchu podíleli, patří velká gratulace za předvedené výkony!

ELEKTROLIGA - odbíjená
 

V letošním školním roce se uskutečnil první ročník elektroligy v trojkovém volejbale. Nastupovala proti sobě tříčlenná volejbalová družstva na zmenšeném hřišti. Zápasy byly velmi vyrovnané a o vítězi většinou rozhodovaly až koncovnky setů. V konečném pořadí obsadilo první místo družstvo 4. A. Druhé místo vybojovala třída 3. C a jako třetí se umístili studenti ze třídy 3. A.

Gratulujeme a věříme, že v příštím ročníku bude sveden urputný boj o volejbalový trůn uvolněný po třídě 4. A.

ELEKTROLIGA - sálová kopaná
 

sálová kopaná V průběhu druhého pololetí proběhla dlouhodobá mezitřídní soutěž v sálové kopané. Po úporných bojích první příčku obsadili reprezentanti třídy 3. C. Na druhém místě se umístili studenti 4. C a na třetí příčce skončili studenti třídy 2. C.

Gratulujeme a doufáme, že příští ročník bude stejně napínavý jako ten letošní.

Krajské kolo soutěže v programování
21. 4. 2017

V pátek proběhlo v Ostravě krajské kolo soutěže v programování, naši školu reprezentoval Daniel Milián ze 4.A. Mezi programátory z celého Moravskoslezského kraje vybojoval pěkné 5. místo.
O tom, zda postoupí do celostátního kola, se rozhodne až po vyhodnocení všech krajských soutěží. Gratulujeme.

Havířovská liga škol v orientačním běhu
 

ob_17.jpg, 12kB V úvodu dubna se konalo poslední kolo havířovské ligy středních škol. Tečku za celým ročníkem udělal orientační běh, který se konal na Šumbarku v okolí základní školy Generála Svobody. Školní tým reprezentovalo celkem osm studentů. Podmínky v den závodu nebyly úplně optimální, neb nepřálo počasí, ale kluci se s tím statečně poprali a celkově obsadili 3.místo.

Reprezentovali: Michal Fabián, Michal Mikula (oba 2.A), Adam Kelner (1.B), Vojta Smyček, Filip Válek (oba 1.C), Otmar Nezdařil, Tomáš Walach (oba 2.B), Martin Štěpánek (3.A)

Okresní kolo SOČ
12. 4. 2017

SOČ 207 V okresním kole SOČ, které se konalo 12. 4. 2017, se naši studenti umístili na krásném 2. místě a postupují do krajského kola.
Reprezentovali nás: Petr Gorgol, Ondřej Kovács a Christian Krutsche – všichni ze 4.A.
Gratulujeme.

Anglické divadlo
29. 3. 2017

The Bear Educational Theatre je divadelní společnost, jejíž interaktivní představení napomáhají studentům učit se anglicky. Jednou ročně se takové představení koná i v naší škole. Letos naši studenti shlédli představení s názvem FRANK NOVOTNY AND THE CASE OF THE PRESENT PERFECT.
Dva bratři dvojčata se zajímají o stejnou dívku. Jeden z nich spáchá zločin a detektiv Frank Novotny spolu s publikem mají za úkol vyřešit, který z nich to udělal. Klíč k řešení tohoto případu leží v porozumění, jak se v angličtině používá předpřítomný čas. Obě skupiny studentů byly v řešení kriminální zápletky úspěšné.

NENECH TO BÝT

Vážení rodiče, vážení žáci,
rádi bychom Vás informovali, že naše škola je v rámci prevence šikany zaregistrována do systému NENECH TO BÝT, na kterém spolupracovalo také MŠMT a Linka bezpečí. Systém umožňuje rychlé a jednoduché upozornění na možné rizikové chování vůči žákovi školy. Toto hlášení přijde na adresu člena školního poradenského pracoviště, který záležitost prošetří. Na stránkách https://www.nntb.cz naleznete také mobilní aplikaci ke stažení. Pokud se chcete o aplikaci něco dalšího dozvědět, můžete např. na:novinky.cz

Školní turnaj v RINGU
4. 4. 2017

V úvodu dubna se konal další školní turnaj, tentokráte v RINGU. Turnaje se zúčastnilo celkem šest, tříčlenných týmů. Hrálo se systémem každý s každým na jeden vítězný set do 15 bodů. Vítězem celého turnaje se stalo družstvo třídy 3.C (J.Franěk, L.Svoboda, D.Varga), kteří ani v jednom setu nezaváhali a s přehledem celý turnaj ovládli. Na druhém místě se umístila opět třída 3.C, ve složení J.Wójcik, T.Lepík, M.Andrle. Třetí místo pak obsadila třída 3.A (A.Sasen, M.Štěpánek, R.Chovanec). O třetím místě musel rozhodovat až vzájemný zápas, který tak dalšího účastníka – 4.A odsunul na nepopulární 4.místo.
Díky všem zúčastněným za povedený turnaj!

Okresní kolo v programování
24. 3. 2017

diplom Milián diplom Kotlář Naši studenti se každoročně účastní okresního kola soutěže v programování.

Letos v kategorii Programování uspěli Daniel Milián ze 4.A a Josef Kotlář ze 2.B.

Oba si svým umístěním vybojovali postup do krajského kola.

Gratulujeme.


KyberSTOČ 2017
14. 3. 2017

diplom_Jakub_Szlaur.jpg, 2,8kB Dne 14. března 2017 VŠB - TU Ostrava uspořádala soutěž KyberSTOČ 2017 - soutěž v prezentaci tvůrčí činnosti studentů SŠ v oblasti automatizace, mechatroniky, kybernetika SW systémů.
Celkem se této soutěže účastnily tři kolektivy, šest jednotlivců 2. a 3. ročníků a sedm jednotlivců 4. ročníků.
Naši školu reprezentoval Jakub SZLAUER ze 3C. Téma jeho práce bylo řízení výtahu. Celkově obsadil 1. místo v kategorii 2. a 3. ročníků.
Gratulujeme.

Lyžařské kurzy
26. 2. - 3. 3. 2017

lyžák Jako každý rok se třídy prvních ročníků zúčastnily týdenního lyžařského kurzu ve středisku Kohútka na hřebeni Javorníků. Kurz 1.A proběhl v posledním lednovém týdnu a kurz 1.B a 1.C v posledním únorovém týdnu.
Letošní zima byla pro lyžák lyžaře opravdu příznivá a tak pod vedením zkušených instruktorů zdokonalili lyžařskou techniku jak dobří lyžaři, tak i začátečníci. Prožít týden mimo školu na horské chatě, vzdálené od městského ruchu a školních starostí, přinesl také možnost poznat své spolužáky úplně jinak než ve škole.
Doufáme, že se se studenty budeme na našich horách často setkávat i nadále.

Preventivní den
2. 2. 2017

projektová den Konec prvního pololetí se na naší škole nesl v duchu primární prevence, dne 2. 2. 2017 se totiž uskutečnil projektový preventivní den. V jeho rámci se studenti seznamovali např. s problematikou manipulace, šikany či drog. Další bloky byly věnovány migraci a racionálnímu stravování.

Pozvání na tuto akci přijalo i několik hostů, studenti tak mohli besedovat přímo s odborníky: S Mgr. Jánem Suchárem, vedoucím Pobytového a integračního střediska v Havířově, o azylové politice Ministerstva vnitra ČR; s Mgr. Magdalenou Valčákovou, psycholožkou z pedagogicko-psychologické poradny, o projevech šikany či s pracovníky Centra drogové prevence v Havířově o vlivu drog na kvalitu života.

Dále se do projektu zapojili také učitelé, jmenovitě se role lektorů ujaly Mgr. Ivana Burešová s tématem vyvážené stravy a Mgr. Lenka Wartová s programem zaměřeným na zdravou a manipulativní komunikaci. V neposlední řadě náleží uznání studentovi 4. ročníku Matouši Slobodovi, který v rámci akce připravil a vedl blok věnovaný migraci.

Havířovská liga středních škol ve veslování na trenažeru.
18. 1. 2017

veslování Ve středu se konalo další kolo havířovské ligy středních škol, tentokráte ve veslování na trenažeru. Že se nejedná o jednoduchou disciplínu pocítili na vlastní kůži i naši studenti - Marek Czepiec, Lukáš Adamec (oba 2.B), Martin Štěpánek (3.A), Michal Mikula (2.A) a Matěj Stasik (1.B).
Studenti obsadili po heroickém výkonu nepopulární 4.místo.
Za předvedený výkon studentům děkuji!

přednáška "Mikroprocesory všude kolem nás"
11. 1. 2017

přednáška Ve středu se konala pro třetí ročníky přednáška Ing. Aleše Povalače, Ph.D. z Ústavu radioelektroniky, FEKT, VUT v Brně s názvem "Mikroprocesory všude kolem nás".
Podívali jsme se na současné mikrokontroléry používané ve vestavěných (embedded) systémech, na jejich jádra a periferie. K hardwaru patří neodmyslitelně i firmware, o jehož tvorbě jsme mluvili v druhé části přednášky.

Chcete mě?
14. 12. 2016

Motivační prezentace studentům 4. ročníku, kteří již uvažují kam dál po maturitě, a pomalu hledají možnosti svého uplatnění v zaměstnání nebo studijní možnosti.

8:50 - 9 :10 Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity, Mgr. Věra Ferdiánová, Ph.D.
9:10 - 10:00 Firma Kvados, p. Sýkorová
9:40 - 10:00 VŠB Ostrava, obor Výpočetní technika, p. Lukáš
10:00 - 10:20 VŠB Ostrava, obor Řídicí a informační systémy, p. Macháček
10:35 - 10:55 VŠB Osttrava, obor Biomediccínský technik, p. Penhaker
10:55 - 11:15 Firma Tieto, pí. Karasová
11:35 - 11:55 Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT Brno, doc. Ing. Kolářová Jana, Ph.D.

Okresní - G2 florbal challenge
16. 12. 2016

florbal V pátek se uskutečnilo okresní kolo ve florbalovém turnaji. Okresní kolo se odehrálo v ostravské ČPP aréně. Našim studentům se podařilo postoupit turnajem dále a čeká je kolo krajské, které se odehraje během 9.1 - 10.2.2017.
Budeme studentům držet pěsti v dalších bojích!

reprezentovali: M.Mašurka, V.Pavelek, P.Kaláb, M.Nový (všichni 1.A), D.Gorný (1.B), V.Smyček, F.Turek, L.Sikora (všichni 1.C), J.Fiedor (2.A), D.Matloch, D.Dohnal, J.Janásek(všichni 2.C)

Městského kolo HLSŠ v sálové kopané
6. 12. 2016

fotbal V úterý proběhlo městské kolo HLSŠ v sálové kopané, kterého ze zúčastnilo šest družstev havířovských středních škol. Reprezentanti naší školy - Tomáš Cmorják, Adam Kubienka, Tomáš Byrtus, Adam Seman, Rostislav Kisza, Jan Fiedor, Martin Štěpánek, Ondřej Gorniak, Marek Cziepiec, a Sebastián Staník - obsadili 3. místo.
O druhé místo je bohužel připravila branka, kterou obdrželi v poslední vteřině rozhodujícího zápasu.
I tak gratulujeme k hodnotnému výsledku.

Městského kolo HLSŠ ve šplhu
5. 12. 2016

splh V pondělí se studenti naší školy zúčastnili městského kola HLSŠ ve šplhu. Družstvo ve složení Matěj Stasik, Radek Čudek, Michal Mikula a Marek Cziepeiec vybojovalo mezi havířovskými středními školami 3. místo.
Na třetím místě se v silné konkurenci umístil také Matěj Stasik v soutěži jednotlivců.
Gratulujeme

Městského kolo HLSŠ v odbíjené chlapců
29. 11. 2016

odbijena V úterý pořádala naše škola městské kolo HLSŠ v odbíjené chlapců. Soutěže se zúčastnilo 6 havířovských škol. Vítezem turnaje se stalo družstvo SŠ na ul. Sýkorova. Reprezentantům naší školy se nepodařilo postoupit ze skupiny a na přední příčky tak nedosáhli. I tak děkujeme za velmi obětavý výkon.
V soutěži naší školu reprezentovali: Jan Hlinka, Viktor Ondruch, Martin Vašíček, Martin Mikolášik, Jan Kollár, Matěj Kardoš, Benjamin Přeček, Jan Bajtek a Pavel Veselka.

Školní turnaj v badmintonu
29. 11. 2016

badminton Turnaje se zúčastnil celkem 14 studentů, kteří byli rozděleni do dvou herních skupin. Hrálo se na dvou hřištích systémem každý s každých (ve skupině). Z každé skupiny pak postupovali první dva do play-off. V boji o třetí místo na sebe narazili Dan Frena s Jirkou Olszarem. Finále si mezi sebou rozdali David Pulkert s Honzou Fraňkem. Celkovým vítězem se stal Honza Franěk, na druhém místě skončil David Pulkert a místo třetí obsadil Dan Frena.
Vítězům gratulace a všem zúčastněným díky za turnaj!

Turnaje se zúčastnili: D.Surovec, F.Válek (oba 1.C), D.Frena (2.A), M.Štěpánek, D.Pulkert (3.A), L.Svoboda, J.Wójcik, J.Franěk, J.Smyček (všichni 3.C), M.Molisch, J.Olszar (oba 4.B), T.Glomb, L.Hlavatý, A.Pustowka (všichni 4.C)

Silový víceboj
15. 11. 2016

družstvoweb V úterý 15. litopadu 2016 se družstvo naší školy zúčastnilo soutěže družstev v silovém víceboji, který se konal v rámci celoroční soutěže HLSŠ. Družstvo ve složení Vojtěch Grabowski, Matěj Stasik, Jan Franěk, Marek Cziepiec a Jan Wojcik vybojovalo v silné kondurenci čtvrté místo.
Děkujeme za vzornou reprezentaci.

Havířovská liga středních škol ve florbalu
9. 11. 2016

florbal Dne 9.11.2016 proběhlo městské kolo havířovské ligy středních škol ve florbalu. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 havířovských středních škol, které byly rozlosovány do dvou skupin. Naši studenti byli ve skupině společně se střední průmyslovou školou stavební a s gymnáziem Studentská. Studenti vstoupili do turnaje velmi dobře. V úvodním utkání se SPŠ stavební studenti remizovali 1:1. Ve druhém utkání ve skupině studenti bohužel nedokázali navázat na úspěch a gymnáziu Studentská podlehli 1:2, což je bohužel stálo postup ze skupiny do baráže.

Reprezentovali: D.Dohnal, D.Matloch, T.Glomb, J.Smyček, J.Franěk, L.Svoboda, J.Wójcik, D.Funiok, M.Mašurka, V.Pavelek, L.Sikora, V.Smyček, J.Fiedor, F.Turek

Pasování studentů 1.ročníků
25. 10. 2016

pasovani
V úterý proběhlo pasování našich nových bažantů stávajícími mazáky ze čtvrtých ročníků.
Jak pasovaní, pasující, zbylé třídy včetně učitelského sboru se dobře bavili.

Havířovská liga středních škol v basketbalu
24. 10. 2016

basketbal Dalším turnajem havířovské ligy středních škol byl basketbal.
Turnaje se zúčastnilo také družstvo našich studentů ve složení: Radek Matloch (2.C), Kristián Kolek (2.A), Viktor Ondruch (4.A), Ondřej Kovács (4.A), Tomáš Byrtus (4.C), Lukáš Svoboda (3.C), Jan Wójcik (3.C), Petr Šamšula (1.A) a Martin Štěpánek (3.A).
Družstvo obsadilo v turnaji 2.místo.
Studentům gratulace a poděkování za turnaj.

Havířovská liga středních škol
18. 10. 2016

hazena_16
Dne 18.10.2016 se na sportovní hale Slavie Havířov uskutečnilo městské kolo havířovské ligy středních škol v házené, kde naši studenti obsadili 3.místo.

Havířovská desítka
15. 10. 2016

V sobotu se uskutečnil 2. ročník běžeckého závodu - Havířovské desítky. Závodníci se mohli zúčastnit běhu na 5 km, 10 km nebo štafety na 10 km. Součástí tohoto závodu byli také naši studenti, buďto v roli pořadatelů nebo v roli závodníků. 1. místo na 10 km obhájil Marek Chrascina (4.C). Úspěch jsme zaznamenali také na trati 5 km, kdy na 3. místě skončil Jakub Koch (2.C)

Na 10 km trati nás dále reprezentoval učitel Pavel Urban a student Lukáš Pilarik (2.A).
Studentům a učitelům, kteří se zúčastnili Havířovské desítky jako závodníci, patří gratulace. Obrovské poděkování pak náleží studentům, jež se ocitli v roli organizátorů – Petru Valovému (4.C), Filipu Kubovi (2.C), Jakubu Dziadziovi (2.C) a Otmaru Nezdařilovi (2.B)

výsledky

Turnaj středních škol ve stolním tenise
13. 10. 2016

Dalším turnajem havířovské ligy středních škol byl turnaj ve stolním tenise, který se odehrál v prostorách SKST Baníku Havířov. Naši studenti byli ve skupině společně s gymnáziem Komenského a SŠ Sýkorovou. Studenti se ocitli ve velmi těžké skupině, ve které obsadili 3.místo a nepostoupili tak do bojů o medaile.
Za bojovnost a reprezentaci školy patří studentům velký dík.

Městského kolo středoškolských her v plavání
12. 10. 2016

plavani Gratulujeme k individuálním úspěchům na MK v plavání, které se uskutečnilo 12.10.2016 v Havířově. Celkové umístění družstva bude známo po zveřejnění oficiálních výsledků.

1.místo – 50m kraul: Vilém Trojek 1.C
2.místo – 50m znak: Michal Mikula 2.A
2.místo – 6x50m štafeta volný způsob
Za reprezentaci školy děkujeme: Vilém Trojek (1.C), Tomáš Byrtus(4.C), Marek Chrascina(4.C), Michal Mikula(2.A), Daniel Folwarczny(1.C), Dominik Stadttherr(1.C), Filip Tóth (3.A)

Kroužek kybernetiky a mladého vývojáře

lego V pondělí 10. říjnazačne nový běh kroužku kybernetiky a mladého vývojáře na SPŠE v Havířově. Každé liché pondělí od 14 do 17 hodin v laboratoři AUC č.dveří 412 se sejdeme nad stavebnicemi LEGO Mindstorms.
Výuku programování a konstrukci robotů vede pracovník katedry kybernetiky a biomedicínského inženýrství ing. Mikolajek Martin.

Školní turnaj ve stolním tenise
6. 10. 2016

stolní tenis Turnaje se zúčastnilo celkem 11 studentů. Studenti byli rozděleni do dvou skupin, kdy se hrálo každý s každým na jeden vítězný set, z každé skupiny pak postoupili 4 nejlepší do boje o umístění. Zápasy v play- off se hrály již na dva vítězné sety.

Velmi pěkný finálový souboj nastal mezi Radkem Šedivým (4.B) a Lukášem Svobodou (3.C). V boji o třetí místo se utkali Jan Franěk (3.C) a Patrik Rašman (1.B).
1. místo: Radek Šedivý , 2. místo: Lukáš Svoboda, 3. místo: Patrik Rašman

Dále se turnaje se zúčastnili: J.Pavlovský (4.A), A.Rujak (2.B), J.Wójcik (3.C), M.Stasik (1.B), L.Hlavatý (4.C), N.Kápka (4.C), V.Ondruch (4.A)

Havířovská liga středních škol v kopané
27. 9. 2016

fotbal.jpg Dne 27. 9. 2016 se v rámci havířovské ligy středních škol konal v Albrechticích turnaj v kopané. Družstvo naší školy obsadilo čtvrté místo.
Děkujeme všem hráčům, protože mnozí museli překonávat zranění a dohrávali se značným sebezapřením.

Městského kolo v přespolním běhu družstev
21. 9. 2016

prespolni_beh_2016 V úterý 21. 9. 2016 se konalo městské kolo v přespolním běhu družstev. Družstvo naší školy ve složení Marek Chrascina, Tomáš Byrtus, Karel Pinkas, Marek Cziepiec, Dawid Kajfosz a Filip Válek obsadilo vynikající první místo a postoupilo do okresního kola.
To proběhlo 27. 9. 2016 na hřišti ZŠ M. Kudeříkové a reprezentace naší školy se bohužel musela vyrovnat s nemocemi a zraněními. I přes značné oslabení vybojovalo družstvo ve složení Karel Pinkas, Tomáš Byrtus, Dawid Kajfosz a Matouš Sloboda skvělé druhé místo.

Sportovně turistický kurz v Chorvatsku
9. - 18. 9. 2016

kurz Příjemně začal nový školní rok pro studenty 3. ročníků, kteří se zúčastnili sportovně turistického kurzu v Chorvatsku.
Zázemí kurzu se nachází v kempu Baško Polje, který leží přímo pod NP Biokovo. Studenti se mohli na kurzu účastnit známých sportovních her (fotbal, petang, volejbal...), náplní kurzu však byly také méně tradiční sportovní disciplíny, jako například lezení, rafty či paddleboard. Mimo sportování čekal na studenty také výlet do Splitu, Omiše a na Brač.

Exkurze na Ústavu fyziky (ÚF) Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě
12. 9. 2016

opava Třicítka středoškolských studentů druhého ročníku se v pondělí účastnila exkurze na ÚF Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Byl pro ně připraven tříhodinový program, během něhož se dozvěděli, jak zde probíhá výuka, jaké studijní obory jsou k výběru či jakými technickými prostředky a vymoženostmi ÚF disponuje, a to včetně hvězdářské observatoře.
více

Výsledky státní části maturitní zkoušky u odborných škol v Moravskoslezském kraji - 2016
Škola pořadí angličtina pořadí český jazyk pořadí matematika součet pořadí celkové pořadí
SPŠE , Havířov, příspěvková organizace 3 2 1 6 1
Gymnázium a SPŠE a informatiky, Frenštát pod Radhoštěm, příspěvková organizace 2 1 6 9 2
SPŠ elektrotechniky a informatiky, Ostrava, příspěvková organizace 4 9 2 15 3

Výsledky státní části maturitní zkoušky u odborných škol v Moravskoslezském kraji
zdroj : www.novamaturita.cz

Celostátní kolo soutěže v programování
24.-26.6.2016

Naši programátoři Vojtěch Jelínek, 3B a Daniel Milián, 3A byli úspěšní i v celostátní soutěži, která byla 24.-26.6.2016 v Hradci Králové. V silné konkurenci se umístil Vojtěch Jelínek na vynikajícím 6.místě a Daniel Milián na krásném 16.místě.
Blahopřejeme.

Úvod do pneumatiky a elektropneumatiky
30. 5 - 10. 6. 2016

V rámci projektu "Laboratoř automatizace a elektrotechnických měření" proběhlo opět školení, pro naše čerstvé maturanty. Toto školení proběhlo v rozsahu 2x30 hodin a probíhalo na naší škole podle regulí Festa.
Celkem osm maturantů získalo osvědčení o schopnostech realizovat jednoduchá zapojení jak v pneumatických, tak elektropneumatických obvodech.
Tímto chceme M. Minaříkovi, D. Kajzarovi, Š. Motykovi, J. Petrovovi, A. Szymanikovi, T. Zelinovi, M. Petlákovi a J. Hudečkovi pogratulovat.

Počty nezaměstnaných absolventů k 31. březnu 2016
Škola Počet nezaměstnaných
SPŠE, Havířov 4
SPŠ, Karviná 8
SPŠ stavební, Havířov 8
Gymnázium a OA, Orlová 9
SPŠ chemická, Ostrava 10
Obchodní akademie, Český Těšín 10
Gymnázium a SPŠ, Frenštát p. R. 11
SPŠ stavební, Ostrava 12
SŠ teleinformatiky, Ostrava 13
SŠ informačních technologií, Frýdek - Místek 13
SPŠ, OA a JŠ, Frýdek - Místek 15
SPŠ, Ostrava - Vítkovice 16
SŠ, Sýkorova ul., Havířov 18
SPŠ elektrotechniky a informatiky, Ostrava 21
SOŠ Třineckých železáren 24
SPŠ elektrostavební a dřevozpracující, Frýdek - Místek 24
SŠ technických oborů, Lidická ul., Havířov 33
SŠ, ul. Kpt. Jasioka, Havířov 33
Albrechtova SŠ, Český Těšín 47
  zdroj : Ministerstvo práce a sociálních věcí
Kroužek kybernetiky a mladého vývojáře
6. 6. 2016

V pondělí 6. 6. proběhlo poslední setkání kroužku kybernetiky a mladého vývojáře na SPŠE v Havířově. Proběhla soutěž robotů sumo. Nejlepší roboty vytvořili a naprogramovali studenti 2.B třídy Bajgar, Sikora a Mrázek.
Studentům se kroužek líbil a chtěl bych poděkovat celé skupině za vzornou práci. Ing. Opiol Ladislav.

IT4Innovations
31. 5. 2016

IT4 Dne 31. 5. 2016 navštívila třída 1.A národní superpočítačové centrum IT4Innovations. Ostravský superpočítač Salomon patří mezi čtyřicet nejvýkonnějších strojů na světě. Samotný počítač stál téměř 275 milionů korun, celkem projekt - vyšel na 2,4 miliardy korun.
www.it4i.cz

Soutěž v programování
 

Naši studenti Daniel Milián ze 3.A a Vojtěch Jelínek ze 3.B, kteří v březnu postoupili z okresního kola, zabodovali i v krajském kole Soutěže v programování.
Aby bylo možné sestavit celostátní žebříček, mají všichni soutěžící v krajském kole stejné zadání. Do ústředního kola v Hradci Králové potom postupují ti opravdu nejlepší, mezi ně patří i Daniel Milián a Vojtěch Jelínek.

AMiTsys Junior 2016
19. 5. 2016

AMiTsys Junior 2016 už zná své výherce a jsou mezi nimi i studenti naší školy, konkrétně: Daniel Kajzar, Marek Petlák a Mark Minařík (všichni ze 4.A).
Jejich práce na téma: „Indukční pec na odstředivé lití“ jim zajistila druhé místo v této soutěži.

Historie AMiTsys Junior

Krajské kolo SOČ
12. 5. 2016

Krajské kolo středoškolské odborné činnosti se konalo ve čtvrtek 12. května 2016 na VŠB-TU v Ostravě, v prostorách nové auly VŠB. Naši studenti excelovali v oboru 10. elektrotechnika, elektronika a telekomunikace. Martin Gaier s prací "Analyzer prostředí" obsadil bodované třetí místo.
První příčku a postup do celostátního kola obsadil Daniel Skalik s prací "Ultrazvukové snímače na měření vzdálenosti, využité jako ovladač k stolnímu počítači".

Závěrečná hodnotící zpráva
Do Košic za praxí

logo Hlavní cíle projektu: Získat nové poznatky, zkušenosti a dovednosti v oblasti využívání nejnovějších poznatků z oboru řídicích systémů a informačních technologií, a ty přenést do systému výuky našeho prostředí v souladu s evropským kontextem... celá zpráva

Hodnotiaca správa z Košic

Výsledky státní části maturitní zkoušky u odborných škol v Moravskoslezském kraji - 2015
Škola pořadí angličtina pořadí český jazyk pořadí matematika součet pořadí celkové pořadí
SPŠE , Havířov, příspěvková organizace 1 1 6 8 1
Gymnázium a SPŠE a informatiky, Frenštát pod Radhoštěm, příspěvková organizace 2 2 4 8 2
SPŠ a umělecká, Opava, příspěvková organizace 6 11 1 18 3

Výsledky státní části maturitní zkoušky u odborných škol v Moravskoslezském krajiamit atx.gif, 1,7kB hp3.gif, 1,6kB schneider.gif, 1,1kB SIS.gif, 7,4kB abb www.gascontrol.cz Dalkia CR amit. KES
   © SPŠE, Havířov-Město, Makarenkova 1, příspěvková organizace