SPŠE - Havířov

A Description of the Professional Subjects Taught at SPSE Havířov School logo msk msk

Aktuality
Štafeta družstev v silovém víceboji
21. 11. 2017

stafeta Dne 21.11.2017 se konalo další kolo sportovní soutěže mezi třídními kolektivy - štafeta družstev v silovém víceboji. Soutěžilo se v 5-ti členných týmech, kdy každý závodil v jedné disciplíně a přinášel tak body do celkového hodnocení. Disciplíny, ve kterých si studenti poměřili síly: shyby podhmatem, sedy - lehy, přeskok přes švihadlo, šplh na tyči, trojskok z místa. Soutěž vyhrálo družstvo třídy 1.C (322 bodů), na 2.místě skončila třída 2.B (306 bodů) a třetí místo obsadila třída 1.B (278 bodů). Těm, kteří neobsadili medailové pozice patří velké díky za aktivní účast!

Havířovská liga SŠ ve florbalu
14. 11. 2017

florbal V úterý se konalo další kolo Havířovské ligy středních škol, tentokráte byl na řadě florbal. Turnaj se odehrál na dvě skupiny, z čehož do bojů o medaile postupovaly dva týmy. Pro naše studenty to byl tak trochu "černý pátek". Po prohře se SŠ Lidickou 5:0, si šli hráči spravit chuť s gymnáziem Studentská, se kterým smolně remizovali a nepostoupili tak do bojů o cenné kovy. Studenti nakonec obsadili 5.místo. Možnost lepšího umístění mají někteří studenti již tento čtvrtek, kdy jedou do Ostravy na KB Florbal Challange, držme jim pěsti!

Havířovská liga SŠ v odbíjené chlapců.
13. 11. 2017

odbijena V pondělí uspořádala naše škola městské kolo HLSŠ v odbíjené chlapců. Turnaje se zúčastnilo šest havířovských středních škol. V souboji vyrovnaných týmů zvítězili studenti SŠTO Lidická, kteří ve finále porazili družstvo Gymnázia Komenského. Reprezentanti naší školy postoupili ze skupiny, ale v souboji o třetí místo podlehli družstvu SŠ Sýkorova a obsadili nevděčné čtvrté místo.
Děkujeme všem členům družstva za vzornou reprezentaci školy.

Přednáška prof. Ing. Milana Sigmunda, CSc.
10. 11. 2017

prednaska V pátek se konala na SPŠE v Havířově přednáška prof. Ing. Milana Sigmunda, CSc. z VUT Brno fakulty FEI ústavu radioelektroniky. Tématem bylo rozpoznávání plynulé řeči. Byly popsány základní principy analýzy a zpracování řečových signálů. Byl nastíněn současný a budoucí rozvoj v oblastech rozpoznávání osob podle hlasu. Výklad byl srozumitelný našim studentům třetích ročníků. Dvouhodinový výklad byl ukončen bouřlivým potleskem. Ilustrační foto ukazuje atmosféru během přednášky.

Zdravá škola - Projekt primární prevence na naší škole pokračuje
8. 11. 2017

Ve středu 8. 11. 2017 navštívil naši školu pan Jan Hlaváč z organizace AZ Help, aby se studenty 1. ročníku besedoval na téma sexuální prevence. Každé třídě se věnoval 2 vyučovací hodiny, během kterých se rozebírala problematika bezpečného sexuálního chování a partnerských vztahů. Otevřenou diskusi si pochvalovali jak žáci, tak lektor.

logo_mk Financováno z rozpočtu MSK, projekt Zdravá škola (dotační oblast Podpora aktivit v oblasti prevence rizikových projevů chování u dětí a mládeže na školní rok 2017/2018), výše použitého příspěvku: 3 600 Kč

Městské kolo v silověm víceboji
1. 11. 2017

silný muž Na základě výsledků školního kola v silovém víceboji se zúčastnilo pět nejlepších studentů městského kola, které se konalo v tělocvičně bazénu v Havířově - Šumbarku. V silné konkurenci havířovských škol obsadili reprezentanti naší školy ve složení Marek Cziepiec - 3.B, Matěj Stasik - 2.B, Adrian Zigoneanu - 2.B, Vojtěch Grabowski - 4. B a Lukáš Svoboda - 1.C výborné třetí místo.

Školní kolo v silověm víceboji
 

V posledním říjnovém týdnu se uskutečnilo školní kolo soutěže v silových disciplínách - shyby, trojskok a sedy-lehy. Za velké účasti studentů ze všech ročníků se na prvních místech umístili studenti Lukáš Svoboda - 1.C, Marek Cziepiec - 3.B a Matěj Stasik - 2.B.

Havířovská liga středních škol - házená
24. 10. 2017

Dne 24.10.2017 proběhlo další kolo havířovské ligy středních škol – házená. Hrálo se na městské sportovní hale Slavii.
Naši studenti obsadili 3.místo a vybojovali tak cenné body do celkového hodnocení.

Havířovská liga středních škol v plavání
11. 10. 2017

plavani Ve středu 11.10.2017 se pak uskutečnilo plavání. Zde se podařilo studentům získat jak individuálních úspěchů, tak úspěchu kolektivního, a to ve štafetě, která skončila na 3.místě. Na 1.místě skončil Michal Mikula - znak (3.A) a Dominik Stadtherr – prsa (2.C). Na bronzové pozici se pak umístil Vilém Trojek – motýlek (2.C).

Dále reprezentovali: Richard Dvořák, Alexandr Šturman (oba 1.C), Daniel Trombík (1.B), Jan Gašo (1.A).

Zdravá třída
9. 10. 2017

logo_mk Financováno z rozpočtu MSK, projekt Zdravá škola (dotační oblast Podpora aktivit v oblasti prevence rizikových projevů chování u dětí a mládeže na školní rok 2017/2018), výše použitého příspěvku: 3 000 Kč

V rámci projektu Zdravá třída se uskutečnil třídnický den 2. ročníků, jehož cílem bylo posílení pozitivního klimatu tříd a upevnění vztahů ve třídě na začátku nového školního roku.

Každá třída absolvovala šestihodinový program rozdělený do tří bloků: V rámci třídnických hodin proběhly komunitní kruhy a aktivity zaměřené na posílení pozitivních vztahů ve třídě, zdravou komunikaci a bezpečné prostředí.

Havířovská liga středních škol ve stolním tenise
6. 10. 2017

stolní tenis  V pátek se uskutečnila soutěž ve stolním tenise. Naši studenti po předvedených bojích a silné konkurenci nakonec obsadili krásné 4.místo.

Za reprezentaci školy děkujeme: Filip Válek (2.C), Tomáš Bečka (1.C), Patrik Rašman, Matěj Stasik (oba 2.B), Michal Fabián (3.A) a Vojta Hanák (2.C).


Studentské volby
3. 10. 2017

V úterý proběhly na naší škole studentské volby. Smyslem akce "Studentské volby" bylo přiblížit studentům volební systém České republiky, podpořit jejich zájem o veřejné dění a vést je k aktivnímu a zodpovědnému občanství. Voleb se zúčastnilo 254 studentů. S obrovským náskokem zvítězila Česká pirátská strana se 32,67 procenty hlasů. Druhé místo obsadila strana SPD - Tomio Okamury se 16,14 procenty a třetí skončila strana ANO 2011 s 12,2 procenty.

Studenti, kteří většinou ještě nejsou oprávněni volit, si tak budou moci ověřit jak jejich favorité skončí u opravdových voleb a také to, jak si povedou v příštím volebním období, dostanou-li se do parlamentu.

Výsledky za celou republiku najdete na webové adrese www.jsns.cz nebo ve denním tisku ze dne 5.října 2017

Třídní liga
3. 10. 2017

V úterý odstartovala SPŠE TŘÍDNÍ LIGA. Celoroční soutěž mezi třídami byla zahájena turnajem ve stolním tenise. Turnaje se zúčastnilo celkem 12 studentů. Studenti byli rozděleni do dvou skupin, kde hrál každý s každým na jeden vítězný set. Do dalších, vyřazovacích bojů postupovali z každé skupiny čtyři hráči. O stupně vítězů se utkali studenti prvních a druhých ročníků. Po nelehkém boji, obsadil 1. místo Tomáš Bečka (1. C) a zabezpečil pro svou třídu 5 bodů. Na 2. místě skončil Patrik Rašman (2. B), který tak vybojoval pro svou třídu 3 body do celkového hodnocení. V boji o 3. místo se utkali Matěj Stasík (2. B) a Lukáš Svoboda (1. C) . Úspěšnějším se stal a bronzovou příčku obsadil Matěj Stasík.

Co se týká zisku bodů do celkového hodnocení soutěže studenti tříd 1.A, 1.B a 4.C získali shodně po 2 bodech, protože všichni skončili v osmifinále turnaje.

Svět techniky
26. 9. 2017

svet_techniky Třída 3.A se v úterý účastnila exkurze Svět techniky – Science and Technology Center, populárně naučného centra, neboli „Velký Svět techniky" .

Na ploše 14 000 metrů čtverečních zde návštěvníkům nabízí čtyři světy s trvalými expozicemi a jeden svět určený pro výstavy dočasné. Stálicemi jsou Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody.

Adaptační kurz
25.-26. 9. 2017

logo_mk Financováno z rozpočtu MSK, projekt Zdravá škola (dotační oblast Podpora aktivit v oblasti prevence rizikových projevů chování u dětí a mládeže na školní rok 2017/2018), výše použitého příspěvku: 47 000 Kč

Se začátkem nového školního roku do naší školy přibylo 93 nových žáků. Aby se mezi sebou lépe poznali a zároveň se blíže seznámili se svými třídními učiteli, vyjeli ve dnech 25.-26. 9. 2017 na adaptační kurz do Vítkova-Podhradí.

Počasí nám docela přálo a umožnilo velkou řadu venkovních aktivit počínaje výukou pádlování na kánoi, přes netradiční řešení úkolů (překonávání lávových polí, stavění věží) až po hry zaměřené na důvěru a spolupráci. Pomyslnou třešničkou na dortu pak byla noční „bojovka“ Noc trifidů. Pohodovou atmosféru dokreslovaly večerní třídní táboráky a příjemné prostředí.

STK - Chorvatsko
8. - 17. 9. 2017

stk 2017 Velmi příjemně začal školní rok pro studenty 3. ročníků. Ty čekal sportovně – turistický kurz v Chorvatsku. Celý týden, který studenti trávili v Baško Polje, byl doslova nabit aktivitami. Jednotlivé aktivity, které byly pro studenty připraveny, absolovovali studenti často ve skupinách. Studenti si vyzkoušeli lezení, jízdu na kánoi či padlleboardu, sjezd Cetiny na raftech, návštěvu Splitu a Omiše, plavbu lodí na ostrov Brač. Výlet na ostrov byl spojen s fisch piknikem a návštěvou místních památek. Mimo tyto aktivity probíhaly také sportovní a sportovně – taktické hry v prostorách kempu.

Sportovní den
29. 6. 2017

sportovni den V závěru školního roku se uskutečnil pro naše studenty Sportovní den. K dispozici bylo celkem 11 sportovišť, ze kterých si mohli studenti vybrat. V nabídce se objevil: basketbal, sálová kopaná, stolní tenis, cyklistika, minigolf, diskgolf, bowling, florbal, badminton, workout a krav maga. Každý tak měl možnost zvolit si aktivitu, která jej nalákala nejvíce a strávit tak příjemné dopoledne.

Do práce na kole

do práce na kole Během května proběhla soutěž Do práce na kole. Smyslem soutěže bylo omezit používání motorových dopravních prostředků na minimum a využívat tak k transportu do zaměstnání vlastní síly - kolo, chůzi.Do soutěže,která probíhala po celé Česke republice se zapojili také zaměstnanci naší školy, kteří vytvořili hned tři týmy. V rámci soutěže se hodnotila jednak pravidelnost týmu,ale také absolovovaná vzdálenost. V oblasti Karviná, kam patřila i naše škola se všechny tři týmy umístily na velmi přívětivých pozicích. Tým Budulínci (V.Sedlák,L.Wartová,J.Latečková) obsadili 12.pozici, na 14.místě se umístil tým Cvičky (L.Kadlecová, I.Burešová, B.Ralbovská) a 17.místo získal tým CykloDámy (J.Kopecká, M.Šnoriková, M.Bajtková). Co se týká ujeté vzdálenosti, zde byla bezkonkurenční B.Ralbovská (214,5 km),následovala I.Burešová (142,4 km) a Jana Kopecká (142 km). Všem zúčastněným děkuji za povedenou akci a těším se na další kratochvíle.

Výsledky státní části maturitní zkoušky u odborných škol v Moravskoslezském kraji - 2017
Škola pořadí angličtina pořadí český jazyk pořadí matematika součet pořadí celkové pořadí
SPŠE , Havířov, příspěvková organizace 1 3 2 6 1
Gymnázium a SPŠE a informatiky, Frenštát pod Radhoštěm, příspěvková organizace 2 2 3 7 2
SPŠ chemická akademika Heyrovského a Gymnázium, Ostrava, příspěvková organizace 5 4 5 14 3

Výsledky státní části maturitní zkoušky u odborných škol v Moravskoslezském krajiamit atx.gif, 1,7kB hp3.gif, 1,6kB schneider.gif, 1,1kB SIS.gif, 7,4kB abb www.gascontrol.cz Dalkia CR amit. KES
   © SPŠE, Havířov-Město, Makarenkova 1, příspěvková organizace