SPŠE - Havířov

A Description of the Professional Subjects Taught at SPSE Havířov School logo msk msk

30. výročí školy
Báječná léta v Kocourkově

Záznam původního divadelního představení

akademie   V letošním roce se naše škola stala třicetiletou. Už o prázdninách proto začaly pilné přípravy, aby s námi, studenty a zaměstnanci školy, mohla slavit i veřejnost.

  Chodby se daly nově vymalovat a studenti pak tu a tam proměnili jejich plochy v malá mistrovská díla. Koberce, barevné židle a stolky přeměnily kouty chodeb v hojně využívaná relaxační místa, jež vhodně doladila nový styl školy. To byl náš dárek oslavenkyni a jsme přesvědčeni, že se líbí jak nám, tak jí.

  Na pátek 2. října pak pan ředitel Ing. Petr Kocurek pozval rodiče, studenty a přátele školy na slavnostní setkání ve velkém sále ZUŠ Leoše Janáčka. Žáci druhých až čtvrtých ročníků si společně s učiteli pro tuto příležitost připravili a bravurně nacvičili původní divadelní představení autorské dvojice Mgr. Aleny Hrubešové a Mgr. Ivany Burešové „Báječná léta v Kocurkově“. Nebáli se vystoupit před plným sálem a postupně ve své hře diváky seznámili s nezbytnými zákonitostmi života studenta SPŠE Havířov.

   Průvodními postavami děje byli paní Mgr. Ivana Burešová, v roli vše s úsměvem snášející matky, a pan Ing. Pavel Urban, který hrál jejího nezbedného syna - studenta. Na scéně přímo excelovali a sklidili bouřlivý potlesk. Stejně jako studenti, kteří do svých výkonů dali opravdu vše. Při pohledu na ně bylo vidět, jak si představení užívají a divák nemohl jinak, než si jej vychutnat také.

   Po skončení představení na všechny čekalo malé pohoštění, u kterého se diskutovalo a vzpomínalo. Nikomu se nechtělo opouštět tak skvělou atmosféru, jež se podařilo aktérům navodit. Pátek byl tedy úspěšným začátkem oslav, které pokračovaly i druhého dne.

vyr_30cet.jpg, 16kB    V sobotu 3. října se v areálu školy sešli absolventi, aby zavzpomínali na staré dobré časy a prohlédli si nový kabát školy. Byly pro ně připraveny upomínkové předměty, ale také prohlídky odborných učeben, muzeum kuriozit či výroční třídy, kde se mohli dohledat na fotkách a s trochou štěstí si i přečíst už dávno zapomenutý anebo právě (zvláště pokud zahrnoval technická pera) nezapomenutelný domácí úkol.

   Samozřejmě bylo zajištěno i malé občerstvení a oslavy zpříjemnila pop/rocková skupina Vecktor z Havířova, mající mezi svými členy i některé naše žáky. Byl to další vydařený den oslav, bohužel již poslední.

   Všem účinkujícím, organizátorům a pomocníkům patří velké díky a děkujeme také těm, kteří obětovali cenné chvilky svého volného času a přišli se podívat. Vážíme si toho a za deset let zase na shledanou!

Natalia Žaganová   


amit   autocont. atx.gif, 1,7kB hp3.gif, 1,6kB schneider.gif, 1,1kB SIS.gif, 7,4kB   abb  www.gascontrol.cz   Dalkia CR  amit.   KES   mp line   vitkovice
   © SPŠE, Havířov-Město, Makarenkova 1, příspěvková organizace