SPŠE - Havířov

A Description of the Professional Subjects Taught at SPSE Havířov School logo msk msk

Poznávací zájezdy
Londýn 9. - 15. 4. 2016

V dubnu 2016 se naši studenti spolu s učitelkami angličtiny zúčastnili poznávacího zájezdu do Londýna. Většinu času jsme strávili přímo v Londýně a seznamovali se s nejvýznamnějšími pamětihodnostmi tohoto krásného velkoměsta.

Navštívili jsme monumentální středověký hrad Tower of London, prošli jsme se po nejkrásnějším londýnském mostě Tower Bridge, prohlédli jsme si křižník HMS Belfast, který je zakotven na řece Temži poblíž Tower Bridge a dnes slouží jako muzeum. Součástí programu byla také návštěva dalších významných muzeí, mezi něž patří Přírodopisné muzeum Natural History Museum, ve kterém přitahují pozornost návštěvníků např. simulace zemětřesení, kostry dinosaurů nebo vycpaná zvířata včetně 40 m dlouhé velryby. Poblíž se nachází Vědecko-technické muzeum Science Museum, které je pravým rájem pro ty, kteří se zajímají o vesmír, matematiku, fyziku a technické věci. V muzeu Bank of England Museum jsme si mohli potěžkat v ruce zlatou cihlu.

Z jiného soudku byla návštěva proslulého sportovního areálu, stadionu fotbalového klubu Chelsea, Stamford Bridge. V programu nesměla chybět procházka k oficiálnímu sídlu královny Alžběty II. Buckingham Palace, parkem St. James's Park, kolem Houses of Parliament na náměstí Trafalgar Square a Piccadilly Circus, výborný oběd v čínské čtvrti China Town a odpočinek v Covent Garden, kde pouliční umělci, baviči a hudebníci spolu s výběrem restaurací, kaváren a obchůdků vytvářejí příjemnou a neopakovatelnou atmosféru.

Londýn jsme si mohli prohlédnout i z výšky chrámové kopule katedrály St. Paul's Cathedral, kam nás zavedlo 530 schodů. Před našimi zraky se otevřelo jedno z nejkrásnějších londýnských panoramat. K návštěvě velkoměsta patří také nakupování. My jsme si užili celé odpoledne v tržnici Camden Market, proslavené svými trhy a alternativní kulturou.

Jeden den našeho zájezdu jsme věnovali návštěvě Oxfordu, univerzitního městečka, kde hlavním lákadlem byla Christ Church College, univerzitní komplex s kaplí a jídelnou, jež se stala kulisou pro natáčení filmu Harry Potter.

Zájezd do Londýna byl pro všechny nezapomenutelným zážitkem. V budoucnu už můžeme vyrazit každý na vlastní pěst a vybrat si z nepřeberných možností, jak si to překrásné město užít po svém.

https://www.youtube.com/watch?v=iei_gLBIPSgamit   autocont. atx.gif, 1,7kB hp3.gif, 1,6kB schneider.gif, 1,1kB SIS.gif, 7,4kB   abb  www.gascontrol.cz   Dalkia CR  amit.   KES   mp line   vitkovice
   © SPŠE, Havířov-Město, Makarenkova 1, příspěvková organizace